خانه / دانش و فناوری / موبایل و تبلت / تکنولوژی جدید هوش مصنوعی اپل برای درک عکس‌ های کاربران

تکنولوژی جدید هوش مصنوعی اپل برای درک عکس‌ های کاربران

عکس,اپل,هوش مصنوعی

تکنولوژی جدید هوش مصنوعی اپل برای درک عکس‌ های کاربران

یورمگ: شرکت اپل به‌ یک فناوری هوش مصنوعی دست پیدا کرده که می‌تواند با تحلیل عکس‌های کاربران، به درک مناسبی از شرایط عکس برسد.
کنفرانس توسعه‌دهندگان شرکت اپل در سال جاری با موارد بسیار هیجان‌انگیزی همراه بود که یکی از آنها بهبود کیفیت نرم‌افزارهای مرتبط با عکس‌ها در دستگاه‌های اپل بود.بر اساس اعلام رسمی شرکت اپل در کنفرانس مزبور، نرم‌افزارهای عکس بر روی سیستم عامل iOS به لطف استفاده از سیستم دو فناوری مطرح یعنی “یادگیری ماشینی” و “هوش مصنوعی”، با پیشرفتی چشمگیر روبرو خواهند بود.
گفته می‌شود که پیشرفت یاد شده به‌واسطه خرید یک شرکت استارت‌آپ فرانسوی به نام ریگیند (Regaind) بوده است که در زمینه فناوری‌های بصری کامپیوتری فعالیت دارد. رابط برنامه‌نویسی کاربردی طراحی شده در شرکت ریگیند دارای قابلیت تحلیل محتوای عکس‌ها است و می‌تواند قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای را به سیستم‌های اپل بیفزاید.
بدین‌ ترتیب نرم‌افزارهای این شرکت می‌توانند موجب شوند تا اپل نه‌تنها بتواند عکس‌های شما را تحلیل کرده و محتوای آنها را درک کند، بلکه به کمک ساختار ویژه هوش مصنوعی موجود در این سیستم، مفاهیم زیباشناسی و جنبه‌های فنی عکس نیز برای اپل قابل درک خواهند بود.
این قابلیت موجب می‌شود تا بتوان به‌راحتی عکس‌های مشابه را پیدا کرد و یا اینکه عکس‌های مربوط به یک رخداد خاص به‌راحتی در سیستم افراد مختلف قابل طبقه‌بندی خواهند بود. همچنین یکی از موارد ویژه‌ای که هوش مصنوعی ریگیند می‌تواند برای رقابت با گوگل به اپل ارائه کند، قابلیت تحلیل چهره انسان‌ها جهت تعیین جنسیت است. این سیستم می‌تواند موجب شود تا ساختار انیموجی طراحی شده برای نسخه‌های جدید آیفون، به مرحله جدیدی از کاربری وارد شوند.
منبع: engadget

 

پیشنهاد ما

اسکرین شات اندروید

روش تهیه اسکرین شات و عکس گرفتن از صفحه موبایل اندروید

یورمگ: در بعضی گوشی های اندروید می توان با فشار دادن دکمه پاور و زدن …

آموزش ساخت اکانت در متاتریدر ۵ اندروید (تصویری)

آموزش ساخت اکانت در متاتریدر ۵ اندروید (تصویری) یورمگ: در این مطلب آموزش ساخت اکانت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*