خانه / اخبار / اخبار ورزشی / با حذف نفت، ذوب آهن به آسیا راه یافت

با حذف نفت، ذوب آهن به آسیا راه یافت

نفت تهران,نفت طلاییه

با حذف نفت، ذوب آهن به آسیا راه یافت

به گزارش یورمگ، روند واگذاری مالکیت باشگاه نفت به شرکت طلاییه در حالی که قرار بود ظرف روزهای گذشته نهایی شود با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

ظرف روزهای گذشته جلسات مهمی برای واگذاری مالکیت باشگاه نفت به شرکت طلاییه و حمیدرضا جهانیان برگزار شد و در حالی که قرار بود این کار نهایی شود اما با دستور دادسرای فرهنگ و رسانه این موضوع تا اطلاع ثانوی منتفی شده است.

رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در این رابطه گفت: «ما در رابطه با مساله واگذاری باشگاه نفت جلسه داشتیم که نامه ای از سوی بازرسی شعبه دو دادسرای فرهنگ و رسانه به ما ابلاغ شد که بر اساس آن از ما خواسته شد تا اطلاع ثانوی از هرگونه نقل و انتقال این باشگاه به شرکت طلاییه تا اطلاع ثانوی خودداری کنیم.»
او همچنین اضافه کرد:« قرار است با آقای قاسم زاده مسئول این پرونده در دادسرای فرهنگ و رسانه صحبت های نهایی را داشته باشم و بعد نسبت به اقدامات بعدی تصمیم گیری کنیم.»

گل محمدی همچنین در رابطه با این که سرنوشت تیم نفت که یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم هست چه خواهد شد گفت: «بله ما به همین دلیل باید هرچه سریعتر تکلیف این باشگاه را مشخص کنیم چون محدودیت زمانی داریم و اگر دیر شود آن وقت سهیمه نفت در لیگ قهرمانان آسیا از بین خواهد رفت.»

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در رابطه با این موضوع که اگر مساله مالکیت نفت مشخص نشود تکلیف نماینده ایران در آسیا چه خواهد شد گفت: «اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتد احتمالا سهمیه باشگاه نفت اتوماتیک وار توسط AFC به تیم دیگری داده می شود. به این ترتیب که کنفدراسیون فوتبال آسیا از میان تیم های رده های چهارم تا هشتم هرتیمی را که شرایط و مجوز حرفه ای بودن را دارا است سهمیه به آن واگذار خواهد شد.»

ذوب آهن جانشین نفت

بر اساس گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اگر تکلیف مالکیت و اخذ مجوز حرفه ای باشگاه نفت به زودی مشخص نشود، ای اف سی یکی از تیم های چهارم تا هشتم را که شرایط و مجوز حرفه ای را دارند، جایگزین این تیم خواهد کرد. با توجه به این که تیم چهارم لیگ برتر فصل قبل تیم ذوب آهن بوده است و این باشگاه نیز شرایط حرفه ای بودن را دارد، به نظر می رسد در صورتی که نفت از لیگ قهرمانان حذف شود، ذوب آهن جانشین این تیم خواهد شد. حتی از اصفهان خبر می رسد که طی روزهای گذشته به باشگاه ذوب آهن برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیای فصل آینده اعلام آماده باش داده شده است. با این وصف و با توجه به اینکه کار واگذاری باشگاه نفت پیچیده تر از قبل شده، به نظر می رسد ذوب آهن جانشین این تیم در آسیا شود.

 

منبع: ورزش ۳

پیشنهاد ما

تیم ملی,نوجوانان

پایان رویای بزرگ تیم ملی نوجوانان با قبول شکست مقابل اسپانیا

پایان رویای بزرگ تیم ملی نوجوانان با قبول شکست مقابل اسپانیا به گزارش یورمگ، تیم …

مسلمان,غفوری

مسلمان و غفوری محروم از دربی

مسلمان و غفوری محروم از دربی به گزارش یورمگ، بعد از صدور حکم علیه بازیکنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*