خانه / اخبار / اخبار ورزشی / ایران در سید سوم جام جهانی

ایران در سید سوم جام جهانی

جام جهانی,سید سوم,ایران,تیم ملی

ایران در سید سوم جام جهانی

به گزارش یورمگ، حذف تیم ملی ایالات متحده از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باعث شد تا تیم ملی ایران در سید سوم قرعه کشی این مسابقات قرار بگیرد.

روز دهم آذرماه سال جاری در کاخ کرملین در شهر مسکو پایتخت روسیه قرعه کشی رقابت های جام جهانی برگزار خواهد شد که مبنای این قرعه کشی آخرین رده بندی فیفا است که دوشنبه هفته آینده در وبسایت فدراسیون جهانی فوتبال منتشر می شود. البته فیفا برای پیش بینی رده بندی ماه آینده ابزاری را در وبسایت خود قرار داده که بر اساس آن می شود امتیاز احتمالی تیم ها در ماه آینده را پیش بینی کرد که طبق این ابزار ایران با ۷۸۴ امتیاز در رده سی و یکم رده بندی فیفا قرار می گیرد اما با توجه به حذف چند تیم بالادستی که از صعود به جام جهانی بازمانده اند، قطعاً در سید سوم قرعه کشی جام جهانی قرار خواهد گرفت.

هدیه آمریکا به ایران

تا قبل از بازی های شب گذشته مقدماتی جام جهانی در قاره های مختلف، این احتمال وجود داشت که تیم ایران مثل دوره های قبلی جام جهانی در سید چهارم قرار بگیرد. اما شکست تیم ملی آمریکا برابر ترینیداد و توباگو و پیروزی پاناما مقابل کاستاریکا باعث شد که تیم ملی ایران به سید سوم رقابت های راه یابد. در حالی که اگر امریکا به جام جهانی صعود می کرد، با توجه به صعود تیم هایی مثل مصر و سنگال ایران ناخودآگاه به سید چهارم می رفت. در حال حاضر این تیم ها بنابر رنکینگ ماه آینده در سید سوم جای دارند: ایسلند، کرواسی (در صورت صعود)، دانمارک (در صورت صعود)، کاستاریکا، ایرلند شمالی (در صورت صعود)، ایرلند جنوبی (در صورت صعود)، سوئد (در صورت صعود)، تونس (درصورت صعود)، مصر، سنگال (درصورت صعود) و ایران.

اما از آنجایی که از بین هفت تیم از هشت تیم حاضر در پلی آف اروپا که همه آن ها رتبه ای بالاتر از ایران در رده بندی فیفا دارند، سه تیم حذف می شوند، ایران به عنوان تیم بیست و چهارم وارد سید سوم رده بندی می شود؛ البته در صورت حذف پرو یا تونس یا سنگال، ایران یکی، دو پله ترقی کرده اما در سید سوم باقی خواهد ماند.

حضور در سید ۳ به چه معناست

قرار گرفتن تیم ملی فوتبال ایران در سید سه اتفاق خوبی محسوب می‌شود چرا که یک تیم از سید چهار که از نظر امتیازی در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از ایران است در گروه ما قرار خواهد گرفت. با توجه به آنکه سه تیم آسیایی دیگر در سید چهار قرار می‌گیرند، از بین تیم‌های صربستان، نیجریه، مراکش و پاناما و هندوراس در صورت صعود یک تیم حتما با ایران هم‌ گروه خواهد شد.

با چه تیم‌هایی هم‌گروه نمی‌شویم

هم‌چنین با توجه به سیدبندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی، ایران قطعا با تیم‌های کاستاریکا،‌ مصر و شاید ایسلند هم گروه نخواهد شد.

سیدبندی جام جهانی روسیه به شرح زیر است:

سید یک:

روسیه ـ آلمان ـ برزیل ـ پرتغال ـ آرژانتین ـ بلژیک ـ لهستان ـ فرانسه

سید دو:

اسپانیا ـ پرو (در صورت صعود) ـ سوئیس (در صورت صعود) ـ انگلیس ـ کلمبیا ـ ایتالیا (در صورت صعود) ـ مکزیک ـ اروگوئه

سید سه:

کرواسی ـ دانمارک (در صورت صعود) ـ کاستاریکا ـ ایسلند ـ تونس ـ مصر ـ سنگال (در صورت صعود) و ایران

سید چهار:

صربستان ـ نیجریه ـ استرالیا – هندوراس (در صورت صعود) ـ ژاپن ـ مراکش (در صورت صعود) ـ پاناما ـ کره جنوبی ـ عربستان سعودی

پیشنهاد ما

تیم ملی,نوجوانان

پایان رویای بزرگ تیم ملی نوجوانان با قبول شکست مقابل اسپانیا

پایان رویای بزرگ تیم ملی نوجوانان با قبول شکست مقابل اسپانیا به گزارش یورمگ، تیم …

مسلمان,غفوری

مسلمان و غفوری محروم از دربی

مسلمان و غفوری محروم از دربی به گزارش یورمگ، بعد از صدور حکم علیه بازیکنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*