خانه / اخبار / اخبار سیاسی / شهر الحویجه کرکوک آزاد شد

شهر الحویجه کرکوک آزاد شد

شهر الحویجه

شهر الحویجه کرکوک آزاد شد

به گزارش یورمگ، شهر الحویجه کرکوک به کنترل نیروهای عراقی در آمد و از چنگ داعش آزاد شد.­
فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس کنترل محله های النداء و العسکری در شمال غرب شهر الحویجه را به دست گرفتند.
شبکه تلویزیونی سوریه گزارش داد: رشته کوههای حمرین در جنوب شهرستان الحویجه در غرب کرکوک برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ میلادی به کنترل کامل نیروهای عراقی درآمد و ۴۵ نفر از سرکردگان گروههای تروریستی در حمله نیروی هوایی عراق به نشست آنان در شهرستان قائم در مرزهای عراق با سوریه به هلاکت رسیدند.
نیروهای مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، لشکر نهم و نیروهای بسیج مردمی عراق برای یازدهمین روز پیاپی به عملیات خود برای آزادسازی شهرستان الحویجه از لوث تروریسم ادامه دادند و پس از نبردهای شدید توانستند منطقه راهبردی الفتحه و ۵۸ روستا را آزاد کنند.
نادیه العبیدی خبرنگار شبکه سوریه در بغداد در گزارشی گفت: نیروی هوایی  عراق در حمله هوایی دقیق توانست ۴۵ نفر از سرکرده های گروه تروریستی را در نشست آنان در یکی از مقرهایشان در شهرستان قائم در استان الانبار نزدیک به مرزها با سوریه به هلاکت برساند.
عباس عبود نویسنده و تحلیلگر سیاسی عراقی گفت: پس از پیروزی در موصل این تقویت پیروزی های به دست آمده و تأکید بر ضعف داعشی ها و شکست آنان است.
نبردهای کنونی در حویجه نیز به سرعت و با قدرت به پیش می رود و پیامی به همه جهانیان و به همه کسانی است که با داعشی ها ابراز همبستگی می کنند و می گویند داعشی ها شکست خوردند و ضعیف هستند اما به وحشی گری و ظلم و ستم  و تروریسم آنان اشاره نمی کنند. به خواست الهی صفحه سیاه داعش در سوریه و عراق بسته خواهد شد.
منبع: خبرگزارس صدا وسیما

پیشنهاد ما

بقایی,حمید بقایی

آغاز دادگاه حمید بقایی

آغاز دادگاه حمید بقایی به گزارش یورمگ، دادگاه معاون اجرایی دولت دهم در شعبه ۱۰۵۷ …

ماهیگیران,کنارک

تیراندازی به ماهیگیران کنارک توسط نیروهای دولت سومالی

تیراندازی به ماهیگیران کنارک توسط نیروهای دولت سومالی به گزارش یورمگ، بر اثر تیراندازی نیروهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*