خانه / سلامت / سلامتی و بهداشت / سیگاری‌ ها در معرض تحلیل بافت استخوانی دهان

سیگاری‌ ها در معرض تحلیل بافت استخوانی دهان

سیگار,بافت استخوانی دهان

سیگاری‌ ها در معرض تحلیل بافت استخوانی دهان

یورمگ: بارزترین لطمه‌ای که سیگار به سیستم بدن وارد می‌کند، سرکوب سیستم ایمنی و تنگ شدن عروق است.

بر اساس مطالعات متعدد بالینی مشخص شده است که یکی از علل اصلی سرعت پیشرفت بیماری‌های لثه در افراد سیگاری، سرکوب سیستم ایمنی، کاهش خون رسانی به بافت لثه و محدود بودن رسیدگی‌های بهداشتی به دندان‌ها در این افراد است.

افراد سیگاری به علت کم توجهی به بهداشت دهان و دندان در مقایسه با افراد غیر سیگاری و همچنین تأثیری که مواد سمی سیگار بر جریان خون رسانی و بافت عروق و ایمنی بدن دارد، سلامت دندان‌های خود را به مخاطره می‌اندازند.

ترکیب این عوامل باعث تحلیل بیشتر بافت استخوانی اطراف دندان در افراد سیگاری می‌شود، همچنین درصد ناموفق بودن درمان ایمپلنت در افراد سیگاری به مراتب بیش از سایر افراد است به طوری که دندانپزشک در اغلب موارد پیش از آغاز درمان ایمپلنت به فرد سیگاری گوشزد می‌کند که با ادامه مصرف سیگار، تضمینی برای موفقیت این درمان نیست. در این موارد، فرد سیگاری فقط با مسؤولیت خود می‌تواند به درمان ایمپلنت اقدام کند و دندانپزشک مسئولیتی در قبال ناموفق بودن این درمان ندارد.

افراد سیگاری با سابقه بیماری قند بیش از سایر افراد از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می‌برند و در معرض میکروب‌های آسیب زای داخل دهان هستند که تخریب بیشتری را در بافت دندانی ایجاد می‌کنند.

پیشنهاد ما

فوتبال پسران,رشد استخوان

فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود

فوتبال موجب تقویت رشد استخوان پسران می شود یورمگ: طبق نتایج یک مطالعه جدید، فوتبال …

سلامتی

به سلامتی خود اهمیت دهید

یورمگ: بسیاری از افراد هستند که چنان در فعالیتهای روزمره خود غرق می گردند که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*